Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Pragė, 5 Ditė €339

Ceki

Ceki

Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Budapest. Nisja më 15:00 - Mbrritje në Budapest më 16:25. Transferimi në Qytet. Vizitë panoramike e qytetit të Budapestit. Sistemim dhe fjetje në hotel.

Dita e Dytë:  Mëngjesi në hotel. Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Udhëtimi zgjat rreth 7 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurtra për pushime. Mbrritje në Pragë. Vzitohen: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror. Sistemim dhe fjetje në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitohen: Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
Opsionale: Pasdite, Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t.
Pasdite vonë, Nisje për në Znojmo ose Brno. Udhëtimi zgjat rreth 3. Mbërritje në hotel në Znojmo ose Brno. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit do të vazhdojmë udhëtimin për në Vjenë. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Pasdite nisja për në Bratisllavë. Vizitë e shkurtër e Monumenteve të Bratisllavës. Sistemim dhe fjetje në hotel në Bratisllavë.

Dita e Pestë: Mëngjesi në hotel. Transferta për në Aeroportin e Vienës. Nisja më 11:00. - Mbërritje më 12.35. Fluturimi për në Shqipëri.

Nisja më 10 Mars

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje - ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus,
3. Akomodim nė hotel,
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit,
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
OPSIONALE: Vizitė nė qytetin piktoresk tė Karlovy Vari-t. - €18

Pranverė nė Pragė, 5 Ditė €339

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė