Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Budapest dhe Vjenė, 4 Ditė €309

Hungari

Hungari

Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Budapest. Nisja më 15:00 - Mbrritje në Budapest më 16:25. Transfertë për në Budapest. Shëtitje Panoramike në Budapest. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë me autobuz dhe guidë: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës, Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Udhëtimi për në Vjenë me Autobus. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritje më në Vjenë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Transfertë për në aeroportin e Vjenës. Fluturimi direkt Vjenë - Tiranë. Nisja më 11:00 - Mbrritje më 12:35.

Nisje më 7 Mars

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Fluturimi vajtje -ardhje me avion.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Pranverė nė Budapest dhe Vjenė, 4 Ditė €309

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė