Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Berlin, 4 Ditė €329, 5 Ditė €379

Gjermani

Gjermani

PROGRAMI UDHETIMIT 4 DITE/ 3 NETE

Dita e Parë: Nisja me autobus nga Tirana në aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë - Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 09.25. Mbërritja në Berlin në orën 12.00. Transferta me Autobus për në hotel. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Vizitë në monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Raishstag, Katedralja e Berlinit, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë në: Monumenti Hebre, Checkpoint Charlie, Sheshi i Alexandrit dhe Kulla televizive që është aty, Muri i Shembur i Berlinit, Pasdite, Të lirë për shopping.

Dita e Katërt: Mëngjesi në hotel. Transferimi me autobus për në Aeroportin e Berlinit. Flutuimi për në Prishtinë, Nisja në orën 12.15. Mbërritja në 14.45. Transferimi me autobus nga Prishtina në Tiranë.

Nisja më 29 Mars

 


PROGRAMI UDHETIMIT 5 DITE/ 4 NETE

Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë - Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 09:25. Mbërritja në Berlin në orën 12:00. Udhëtimi me Autobus për në Drezden. Mbërritja në Drezden. Vizitë rreth 4 orë në monumentet e Drezdenit. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Nisja për në Laipcig. Mbërritje në Laipcig. Paradite, Vizitë rreth 2 orë e monumenteve të Laipcigut. Nisje për në Pocdam, Mbërritje në Pocdam. Vizitë e monumenteve tè Pocdamit. Vazhdimi i udhëtimit për në Berlin. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë në monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Raishstag, Katedralja e Berlinit, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në hotel. Vizitë në: Monumenti hebre si dhe ai sovjetik, Checkpoint Charlie, Alexander Platz, Muri i shembur i Berlinit. Pasdite, të lirë për shopping.

Dita e Pestë: Mëngjesi në hotel. Transferimi me autobus për në aeroportin e Berlinit. Flutuimi për në Prishtinë, Nisja në orën 12.15. Mbërritja në 14.45. Transferimi me autobus nga Prishtina në Tiranë.

Nisja më 27 Prill

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Prishtinė - Berlin - Prishtinė.
2. Transferta dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodimi nė hotel pėr 3 ose 4 netė.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Transferimi me autobus pėr nė Aeroportin e Prishtinės.
7. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 56 x 45 x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Pranverė nė Berlin, 4 Ditė €329, 5 Ditė €379

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė